KAVÁRNA V DUCHU

Otevírací doba

PONDĚLÍ - PÁTEK   14:00 - 18:00
SOBOTA, NEDĚLE   12:00 - 18:00

Kde nás najdete?

V prostoru bývalé restaurace U Ducha, tedy v blízkosti přesunutého kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě, v budově špitálu řádu Sv. Ducha - objektu ve správě Národního památkového ústavu - v ulici s příznačným názvem Kostelní, č.p. 289.


Stáváme se sociálním podnikem!

A co to pro nás/vás znamená? 

Pracovní místa pro potřebné

Zřizujeme místa pro potřebné - osoby znevýhodněné na trhu práce. Poskytujeme jim férové a vstřícné zázemí pro jejich profesní rozvoj.

Můžete se na nás spolehnout, že pro zaměstnance zajišťujeme laskavé a vstřícné prostředí a dáváme jim pocítit, že jsou ti správní na správném místě. 

Setkávání

Budujeme komunitní centrum - místo pro setkávání napříč generacemi s gastronomickou i kulturní nabídkou.

Vždycky jste u nás vítáni - jsme tu pro všechny! A kromě dobrot u nás můžete ochutnávat také kulturu v různých podobách.

Lokální výrobky

Podporujeme lokální řemeslné výrobky a jejich dodavatele, protože víme, že je to jediná smysluplná a správná cesta.

Proto u nás můžete ochutnat lahodné domácí výrobky nebo pořídit originální a neokoukané drobnosti!

Životní prostředí

Jsme environmentálně šetrní - s ohledem na životní prostředí se zamýšlíme nad výrobními postupy i provozními procesy.

S klidným srdcem k nám přijďte - vy všichni, kdo se zajímáte o své okolí. A klidně nás inspirujte - jen společně můžeme opravdu měnit náš svět.


Kavárna se nachází na pomezí Starého a Nového Mostu, kde na okraji těžební jámy zůstaly jako zázrakem zachovány dvě gotické památky- proslulý přesunutý chrám Nanebevzetí Panny Marie, kostelík sv. Ducha a barokní špitál řádu sv. Ducha.


Mostecko je krajinou, kde byl snad každý metr země vydolován, přesypán, upraven, převezen a vytvarován do jiné krajiny. Památky byly v lepším případě přemístěny do bezpečnější vzdálenosti od míst obětovaných důlní činnosti. Staré město tzv. "ustoupilo těžbě uhlí" a po rekultivaci těžební jámy vzniklo Jezero Most.


Za podporu v roce 2023 srdečně děkujeme společnostem United Energy, a.s. a Severočeská Teplárenská, a.s.