BRIGÁDY pro mladistvé 15+

Marně sháníte brigádu pro své mladistvé?
Příležitostí k nabytí prvních pracovních zkušeností je jako šafránu. V chráněném prostředí Atelieru řemesel budeme brigády poskytovat jako službu mladistvým od 15 let.  Popasovat se s první pracovní příležitostí, nabývat cenné zkušenosti a mít své vlastní vydělané peníze - to  k dospívání přece patří.


V současné době rekonstruujeme provozovnu a po kolaudaci opět spustíme výrobu didaktických pomůcek.
Náplní práce brigádníků budou pomocné práce v přípravě materiálu pro dílny a podíl na balení dílenských stavebnic. BRIGÁDY - náplň práceTřídění sklíček 

Skvělá práce pro mladé výtvarníky. Náplní práce je vytvořit co nejkrásnější barevné kombinace, které se stanou součástí balení "Mandala ze sklíček".

Podrobnosti k brigádám zveřejníme na našich webových stránkách v průběhu července 2021.

SKLÍČKA??
Sklíčka jsou překrásný odpad z výroby korálků.
Ve sklárnách se kdysi takový odpad hromadil a nevědělo se, kam s ním. Někdy se objevovaly hromady sklíček jen tak u cesty nebo v lese. Také se používala jako příměs do pískových cestiček u domů nebo jako součást sádrových směsí.
Nevíme přesně, koho to tenkrát napadlo, ale ten kouzelník sypal v okolí skláren krásně barevná sklíčka i do horských řek.
V divoké, ledové vodě se kusy skla omlely  a zaoblily a když v létě sluníčko  prozářilo jejich barvy, děti by se pro ně potápěly
i do nejhlubších tůní. Tenhle kouzelník tím generaci dětí 70. a 80. let v šedé době normalizace velmi zpestřil dětství. Děkujeme!


Zakoupením Mandaly ze sklíček přispíváte na Brigády pro mladistvé 15+